پارس دیتالایف

مصر از ایران پهپاد می خرد یا از آمریکا؟

توسط : admin   |   بازدید 8729   |   درتاریخ 4 شهریور 1391
ارتش مصر مي‌خواهد براي کنترل بهتر و آسان‌تر صحراي بزرگ سينا هواپيماهاي بدون سرنشين خريداري کند.

به گزارش «ايران‌آباد»، ناامن شدن صحراي سينا و کشته شدن 16 نظامي مصري که با لشکرکشي بي‌سابقه ارتش اين کشور مواجه شد، نشان داد که کنترل اين بيابان 60هزار کيلومتر مربعي که به مدت 40 سال به حال خود رها شده است، کار چندان آساني نيست.

در اين ميان ورود ارتش مصر به صورت چند گردان زرهي، مکانيزه و يگان‌هاي خودرويي و پياده متعدد باعث نگراني عمده رژيم صهيونيستي شد تا جايي که تل‌آويو براي کاستن از نگراني‌هاي خود واشنگتن را واسطه قرار داد تا از قاهره بخواهد نيروهايش را بر اساس معاهده کمپ ديويد از سينا خارج کند.

هر چند دامنه حضور گروه‌هاي تندروي سلفي در صحراني سينا دامن رژيم صهيونيستي را هم گرفته و اين رژيم بارها از اين منطقه هدف موشک قرار گرفته و يا خط لوله انتقال گاز مصر به سرزمين‌هاي اشغالي نيز چند بار منفجر شده است، اما حضور نظاميان مصري به کابوس اين رژيم تبديل شده و براي پايان دادن به اين حضور نظامي دست به هر اقدامي مي زنند.

منابع اسرائيلي که پيش از اين گفته بودند که ارتش مصر با چراغ سبز و موافقت آنها پس از 40 سال راهي صحراي سينا شده‌اند، پس از آنکه با تکذيب مقامات مصري مواجه شدند، اکنون توسط آمريکا راه‌کارهاي تازه‌اي را در اختيار قاهره قرار مي‌دهند تا هم گروه‌هاي سلفي مسلح را سرکوب کند و هم به حضور نظامي خود پايان دهد.

در اين رابطه روزنامه هاآرتص چاپ سرزمين‌هاي اشغالي در گزارشي که امروز منتشر شد، به نقل از منابع آگاه نوشت که مصر به دنبال خريد هواپيماهاي بدون سرنشين است تا بتواند بر صحراي سينا کنترل بيشتري داشته باشد.

به نوشته اين روزنامه در ميان تسليحات نظامي مصر هواپيمايي که بتواند چنين ماموريتي را انجام دهد، وجود ندارد اما گفته مي‌شود مرسي در سفر دوم مهرماه جاري خود به آمريکا خريد چنين هواپيماهايي از آمريکا را با مقامات اين کشور مطرح خواهد کرد.

مرسي البته پيش از سفر به آمريکا هفته جاري به تهران خواهد آمد و با توجه به پيشرفت‌هاي بزرگ ايران در زمينه صنعت هواپيماهاي بدون سرنشين، در صورت نياز و درخواست ايران هم مي‌تواند نيازهاي ارتش مصر در اين زمينه را رفع کند، مساله‌اي که تنها به خواست طرف مصري بستگي دارد و بدون شک با استقبال مقامات تهران مواجه خواهد شد.
بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.
ارسال یک نظر

نام:*
ایمیل:*
متن پیام:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
دو کلمه ای را که در تصویر
مشاهده می کنید وارد کنید :*

پایگاه خبری تحلیلی صدای برخوار

جستجو در سایت

موضوعات

تبلیغات

آخرین مطالب

برترین مطالب

آگهی متنی

حمایت میکنیم

نظرسنجی

نظرشما در مورد سایت؟

 

ISFBLOGER.IR © 2015 | Isbloger.ir

کلیه حقوق متعلق به مرجع وبلاگ نویسان بوده و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلا مانع است

شاهد

Theme : shahed